سرانه فضای سبز مشهد به 15متر مربع ارتقاء می یابد

1396102012372891413003514

04 آوریل سرانه فضای سبز مشهد به 15متر مربع ارتقاء می یابد

معاون خدمات و محیط زیست شهردار‌ مشهد از افزایش سرانه فضای سبز مشهد تا پایان سال96 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌‌الله کاظمی اظهار داشت: از مهم‌ترین نیازهایی که در جهت شناسایی و برنامه‌ریزی آلاینده‌های سطح شهر مطرح می‌شود، شناسایی منابع تولید کننده آلاینده‌ها است. از این‌رو، امسال از محل اعتبارات دولتی بودجه‌ای به این منظور اختصاص داده می‌شود تا نسبت به مطالعات سنجش منابع آلوده‌کننده ثابت و غیرثابت در سطح شهر اقدام و درصد و سهم هر منبع به طور دقیق شناسایی شود و در عین حال راهکارهای مناسب با آن اندیشیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت امسال هوای مشهد نسبت به سال گذشته خوب نیست، بیان کرد: در طول 304 روزی که از ابتدای سال می‌گذرد، متاسفانه تعداد روزهای ناسالم برای افراد حساس 68 روز گزارش شده  در حالی‌که در کل سال گذشته تعداد روزهای ناسالم 64 روز گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد روزهای ناسالم امسال برای تمامی گروه‌های سنی در سال جاری 5 روز ثبت شده، گفت: این در حالی است که روزهای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی در سال گذشته 4 روز گزارش شده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه امسال 14 روز هوای پاک ثبت شده، گفت: در سال گذشته تعداد روزهای پاک به عدد 20 روز رسید. همچنین روزهای سالم امسال217 روز و سال گذشته 216 روز گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه از طریق 5 نمایشگر فعال در سطح شهر وضعیت هوا و آلاینده‌های شهر نمایش داده می‌شود، گفت: به این منظور 23 دستگاه نصب شده که سنجش میزان آلایندگی هوا را بررسی و رصد می‌کنند.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد با اشاره به اهم اقدامات شهرداری در راستای کاهش آلودگی هوا، بیان کرد: قول می‌دهیم تا پایان امسال سرانه فضای سبز را به نزدیک 15 مترمربع برسانیم. استاندارد کلی تعریف شده فضای سبز 12 مترمربع به ازای هر نفر است که این استاندارد با توجه به ویژگی‌های خاص شهر مشهد 18 مترمربع تعیین شده است.

دیدگاهی ثبت نشده

ارسال دیدگاه